Aplikacja dla uczestników SnowShow (MVP)

CEL:

  • Udostępnienie uczestnikom wyjazdów SnowShow przejrzystych, niezawodnych map kurortów alpejskich, zawierających istotne informacje o zakwaterowaniu i atrakcjach

  • Aplikacja przygotowana jako MVP — w celu zebrania danych analitycznych oraz sprawdzenia zaangażowania użytkowników przed przygotowaniem bardziej rozbudowanej aplikacji

Przygotowana przez nas aplikacja mobilna na platformy Android i iOS rozwiązuje jeden z największych problemów w organizacji wyjazdów turystycznych. Zwykle uczestnicy tego typu wyjazdów otrzymują papierowe mapy, jednak rozwiązanie to ma sporo wad:

  • mapy są mało dokładne
  • druk jest słabej jakości, często to zwykłe kserokopie
  • łatwo je zgubić (wystarczy silny podmuch wiatru) albo przypadkiem zniszczyć (deszcz, wilgoć)
  • ciężko zorientować taką mapę i określić swoją pozycję

Przygotowana przez nas dedykowana aplikacja mobilna rozwiązuje wszystkie te problemy. 

Opracowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu każdy uczestnik ma dostęp do listy map na każdy ze swoich wyjazdów. Mapy pobierane są na pamięć wewnętrzną telefonu, dzięki czemu z aplikacji można korzystać bez dostępu do internetu. Jest to szczególnie ważne w wyjazdach zagranicznych (wysokie koszty roamingu) oraz miejsc w których zasięg sieci komórkowych jest ograniczony.

 

 

Zastąpienie map aplikacją mobilną to także korzyść dla biura podróży. W łatwy sposób może ono dodać nowe mapy, a także aktualizować te już istniejące — bez konieczności wypuszczania nowej wersji aplikacji.

Daje to możliwość łatwego przygotowania dedykowanych map, na których zaznaczone będzie tylko to, co najważniejsze. Tego typu mapa może być przygotowana przez grafika w dowolnym stylu graficznym i kolorystyce. Co więcej — taka mapa zachowuje się tak jak Google Maps lub dowolna inna nawigacja — widzimy na niej swoją dokładną pozycję, co bardzo ułatwia orientację w terenie.

 
Aplikacja do użytku wewnętrznego uczestników SnowShow.